CSM Poli a câştigat derby-ul Moldovei, 2-1 cu FC Botoşani şi e prima în play-out

09 Aprilie 2017 05:33

233 Vizualizari | 0 Comentarii

CSM Poli Iaşi a urcat pe primul loc în play-out după ce a învins, sâmbătă, FC Botoşani în Derby-ul Moldovei.

Cătălin Ştefănescu a deblocat tabela în minutul 4, când a înscris cu un şut superb din interiorul careului, iar ecuaţia a părut rezolvată încă de la jumătatea primei reprize, când Bosoi a marcat pentru 2-0. După pauză, Golofca a redus diferenţa în minutul 57 şi tot el a avut şansa egalării în finala meciului, dar a nimerit doar bara cu o lovitură de cap din câţiva metri.

Cu 28 de puncte, CSM Poli Iaşi trece pe primul loc în play-out, având trei lungimi peste Gaz Metan care va juca, luni, contra Concordiei. FC Botoşani rămâne pe trei, cu 23 de puncte.

(Sursa: ProSport.ro)