Stiinta Miroslava continua in Cupa Romaniei

15 Septembrie 2016 22:46

1097 Vizualizari | 0 Comentarii

Loading the player...
Stiinta Miroslava a disputat ieri partida din Cupa Romaniei impotriva echipei CSM Roman, de care iesenii au dispus cu scorul de 2-0 asigurandu-si astfel participarea in etapa a IV a a competitiei. Prima modificare a tabelei de marcaj a avut loc in minutul 20, cand dupa un sut imprecis al lui Pantiru (13), Alexandru Izmana a patruns periculos pe stanga si l-a servit ideal pe Taciuc in fata portii, care a pus capul sub bara si a punctat pentru 0-1. CSM Roman a fost dominata pe tot parcursul partidei, iar al doilea gol al miroslavenilor a venit chiar inainte de pauza, cand acelasi Taciuc, ramas singur cu unul dintre fundasii lui CSM a patruns in careul advers si a inscris cu mult sange rece, realizand astfel dubla si inchizand totodata si tabela de marcaj.
Stiinta miroslava a inceput partida cu un prim 11 format din Tintea, Odagieru, Tacutanu, Moisi, Pantiru, Munteanu, Taciuc, Savoaia, Izmana, Hutanu, Al. Marin. La pauza Antrenorul Danut Munteanu a efectuat toate cele trei schimbari, in teren intrand: Agrigoroaei (46), Crenganis (46), Saritanu (46) in locul lui Odagieru (accidentat), Marin si Pantiru.
Dupa acest meci, Stiinta va intalni sambata echipa Olimpia Ramnicu Valcea in cadrul noii etape a ligii a III-a.